Rusi žiadajú zákaz potratov - Slovakia Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Rusi žiadajú zákaz potratov

HOME MENU

Rusi žiadajú zákaz potratov. Aktivisti odovzdali prezidentovi Putinovi petíciu, ktorú podpísalo vyše milión ľudí.
Moskva 24. novembra 2017

Vo väčšine krajín sveta sú interupcie, teda vraždenie nenarodených detí povolené. Ruskí občania sa však rozhodli, že chcú s týmto šialenstvom skoncovať. Aktivisti zozbierali vyše milión podpisov pod petíciu proti potratom. Prebudia sa aj Slováci?


Pravoslávni aktivisti priniesli petíciu s vyše miliónom podpisov do kancelárie prezidenta Vladimíra Putina. “Desiatky ľudí vytvorili živú reťaz so stovkou krabíc s podpismi v rukách. Krabice boli ozdobené detskými kresbami a na každej bol názov regiónu,” napísal server Newsru.com.

Celá akcia sa ale v utorok zadrhla na tom, že prezidentská kancelária nebola schopná takýto nával zvládnuť, a tak si vynútila, že aktivisti prinesú k prepážke len tri krabice podpisových hárkov za deň. A to majú odovzdať celkom 200 krabíc. Pod petíciou proti potratom sa vlani podpísal aj moskovský patriarcha Kirill. Informoval portál Globe 24

Sovietsky zväz bol v roku 1920 prvou krajinou na svete, ktorá povolila umelé prerušenie tehotenstva. Avšak v roku 1936 stalinský režim interrupcie zase zakázal. V roku 1955 boli potraty znova povolené a stali sa tak bežnými, že fungovali ako spôsob antikoncepcie. Až po rozpade ZSSR v roku 1991 sa rozšírilo používanie antikoncepcie.

Podľa oficiálnych štatistík bol počet potratov v Rusku v roku 1993 jedným z najvyšších na svete: na 100 živo narodených detí pripadalo 235 potratov. Ale v ďalších rokoch tento počet prudko klesol a v roku 2015 na 100 novorodencov pripadalo 44 potratov.

Potraty sú vykonávané taktiež na Slovensku. Vlani bolo zaznamenaných 15 277 potratov, z toho 9390 umelých a 5887 spontánnych. “Umelé potraty klesli o 4000, medziročne o 668 potratov”. Oproti minulým rokom sa jedná o pokles, čo je pozitívne. Stále však existujú regióny, kde je počet potratov pomerne vysoký.

Obyvatelia dvadsiatich okresov s vysokou potratovosťou dostali v týchto dňoch do schránok informačný materiál Nová žena, o zdraví, živote a materstve, ktorý vydal Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, o.z. Jeho cieľom je informovať ľudí o rizikách umelého potratu na zdravie a psychiku ženy, o možnostiach pomoci v tehotenstve, ako aj o iných riešeniach neželaného tehotenstva. Viac sa dočítate tu.

Informovanosť je dobrá vec, ale najlepším riešením by bolo potraty zakázať. Kresťanské Slovensko by nemalo akceptovať liberálny teror v podobe vyvražďovania nenarodených detí. Pro – life aktivisti by si mohli zobrať príklad z Ruska a začať zbierať podpisy pod petíciu proti tejto genocíde bezbranných detí.

Liberálne nezmysly, že dieťa v prvých týždňoch po počatí je len zhluk buniek, boli dávno vyvrátené. Výskumy ukazujú, že nenarodené deti v tomto štádiu vývoja reagujú na dotyk rovnako, ako my ostatní. Majú vlastnú DNA od momentu počatia, všetko je pre tieto deti už určené. Sú ľudskými bytosťami, dokážu cítiť bolesť a reagovať na podnet. Z etického aj morálneho hľadiska majú tieto deti od momentu počatia status osoby, a preto nikto nemá morálne právo im vziať život.

Samuel Gdovin

Zdroj

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky