Zprávy z Donbassu – občanská válka pokračuje - Slovakia Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Zprávy z Donbassu – občanská válka pokračuje

HOME MENU


Zprávy z Donbassu – občanská válka pokračuje, Ukrajinští nacisté slíbily, že vyhlásí válku ruským společnostem, V Kyjevě pochod nacistů na počest 75. výročí UPA, V lese u Charkova bylo nalezeno tělo slavného ukrajinského bojovníka, Za ním i do pekla… na památku Motoroly, Hrdinové Donbassu – otevření památníku v Rostově nad Donem,  Počet zahraničních žoldnéřů bojujících na Kyjevě v Donbassu dosáhl 900 -uvádí DLR zpravodajská služba,  Morozovová naléhá na Ukrajinu, „Buďme konstruktivní v nadcházejícím setkání minského formátu“ sobota 14.10.2017

Občanská válka na Ukrajině stále probíhá. Nejvíc – Info přináší přehled těch nejdůležitější zpráv se „samozvaných“ republik (sebeurčení). Zprávy z oblasti Donbassu zařadíme mezi pravidelnou rubriku. Obětí tohoto konfliktu přibývá a to, že média mlčí o něčem svědčí.

V době, kdy mediální presstitutky křičí o sebeurčení Katalánska ve Španělsku a celý virtuální svět se pře jak to tedy je a zapomíná na referendum ohledně budoucnosti již autonomní oblasti Krymu, nesouhlas lidí v oblastech Luhansku a Doněcku s postupem v Kyjevě a tím i vytvoření republik Donbassu či Novorussie. Pojďme na ty zprávy…

Ukrajinští nacisté slíbili, že vyhlásí válku ruským společnostem             

                 

Představitelé ukrajinské strany „National Corpus“, která byla vytvořena na základě nacistické pluku „Azov“ (oproti „Azovu“ se vede kriminální případ v Rusku. – pozn.), spolu s radikály jiných nacistických organizací na Ukrajině, budou od konce podzimu bojovat s ruskými společnostmi, které pracují v zemi. Toto oznámil vůdce Azovu a Biletsky.

„Myslím, že do konce letošního podziu tohoto roku budeme mít “ Black list„ ( Černý seznam ruských firem pracujících na Ukrajině, -poz. red …)“, – řekl na briefingu po kongresu „Národní bydlení.“

Poznamenal, že k tomu dojde po konečném sestavení „Černého seznamu“.

„Existuje velké množství společností, které mají přímý dopad na hospodářství, které musí postupně snižovat svou váhu v naší ekonomice, a tak vzniká takzvaný „Černý seznam“, který je postupně dplňován a když bude zcela naplněný, přejdeme k praktickým činnostem,“ – řekl Biletský.

Dodal, že radikálové budou používat různé metody boje.

„Nebude jen blokáda, nebude jen vojenská akce. Bude to akce na legislativní úrovni. Bude to návrh na řešení tohoto problému a způsob oslabení ruského vlivu na ukrajinskou ekonomiku v oblasti legislativy. Ale samozřejmě, nemáme v úmyslu vzdát se i přímé akce, jako tomu bylo během kampaně proti ruským státním bankám na Ukrajině, „řekl Biletský.

Dříve se ohlásilo, že dnešní strana „National Corps“ uspořádá II. Slavnostní kongres

Připomeňme, že na konci srpna, náměstek Nejvyšší rady Semenchenko řekl, že účastníci „ATO“ (Protiteroristická oparace) a zástupci ukrajinských radikálních nacionalistů zahájili druhou fázi blokády Donbassu.

Zdroj

V Kyjevě, pochod nacistů na počest 75. výročí UPA
sobota 14.10.2017

Ukrajinské nacistické organizace pořádali pochod v centru Kyjeva, věnovaný 75. výročí v RF zakázané Ukrajinské povstalecké armády, kdy Ukrajina označuje tento den UPA jako“obránce Ukrajiny“.


Vrátit se 3 roky v čase nazpětmůžete v tomto článku:

Kyjevem v marši slávy pochodovali banderovciV lese u Charkova bylo nalezeno tělo slavného ukrajinského bojovníka                                                                

sobota 14.102017


V lese u Charkova bylo nalezeno tělo slavného člena „ATO“ a bojovníka proti „separatistům Charkova“ Vitaly Knyazhevskiho s volacím znakem „Víta“. Toto bylo uvedeno náměstkem Rady Mosiychukem.

„Předevčírem v lese u Charkova našli tělo Vitaly Knyazhevskiy (Víta), rodáka z města Raisin, který měl manželku a dceru. Víta – .. Jeden z aktivistů organizace “ Patriot Ukrajiny „ politický vězeň Janukovyčova režimu obránců, případ Rimarskoy“, – řekl.

„Říká se, že to byla sebevražda, Víta údajně zastřelil puškou, ale nemohu věřit ..“ – řekl Mosiychuk.

Za ním i do pekla… na památku Motoroly                                                                                                                     

pondělí 16.10.2017

16.10.2017 uplynul rok od atentátu na legendárního velitele jednotky „Sparta“ Arsena Pavlova.

Bitevní cesta Motoroly a jeho jednotek vypadá opravdu působivě a dokonce hrozivě: Slavyansk, Donětské letiště, Debaltsevský kotel, obranu jižních hranic Doněcké lidové republiky. A to jsou jen nejslavnější bitvy – bojovníci „Sparty“ vedeni Arsenem Pavlovem po celé roky existence republiky obhajovali a bránili pozice v nejrůznějších a nebezpečných sektorech přední linie.

Hrdinové Donbassu – otevření památníku v Rostově nad Donem

16.10.2017

Hlava Doněcké lidové republiky Alexandr Zakharčenko položila květiny na památník Hrdinové Donbassu, který se dnes otevřel v Rostově nad Donem.

Připomněl, že dnes je výročí
úmrtí velitele praporu „Sparta“ Arsena Pavlova s volací značkou „Motorola“.

„V současné době uplynul přesně rok od smrti Arsena Pavlova. On, stejně jako vy, bratři, bojoval v roce 2014 a dal svůj život za své ideály a víru všem dobrovolníkům a všem obyvatelům Rostova nad Donem a tímto mu moc děkuji.“ – řekl Zakharchenko.

Několik stovek lidí se zúčastnilo slavnostního otevření památníku, včetně hejtmana Rostovského kraje Vasily Golubeva, představitelů ruských státních orgánů, zástupců regionální správy Rostova, členů představenstva Svazu dobrovolníků Donbassu, zástupců veřejných, lidský a veteránských organizací, zapojených do bojů v Donbassu. Během akce byli mrtví dobrovolníci poctěni minutou ticha.

Počet zahraničních žoldnéřů bojujících na Kyjevě v Donbassu dosáhl 900, uvádí DPR zpravodajská služba

pátek  06. 10.2017

„Zpravodajská data DLR ukazují, že zahraniční instruktoři a žoldnéři jsou stále přítomni v tzv. ATO zóně,“ řekl DLR Operations Command.

Byla odhalena přítomnost 129 instruktorů z USA, Kanady, Turecka, Alžírska, Litvy, Lotyšska a Velké Británie, kteří koordinovali ukrajinské jednotky. Na Doněcku a Mariupolu byly zaznamenány seskupení skupin z Gruzie a Maďarska.

„Gruzínská národní legie a maďarský prapor Madyar se skládají celkem z 500 lidí,“ říká velitelství DLR.

Navíc téměř 260 vojáků z Polska a Litvy bojuje proti DLR.

Článek 10 balíčku opatření ze dne 12. února 2015 předepisuje strany, aby pod dohledem OBSE SMM vyloučily všechny zahraniční ozbrojené útvary, vojenské vybavení a žoldáky.

V pátek 6. října ukrajinský parlament přijal zákon o „vytvoření podmínek pro vyrovnání mírové situace v oddělených oblastech Doněckého a Luganského regionu“, což prodlužuje zvláštní status Donbassu o další rok. Rada nicméně uvedla, že stažení z Donbassu všech „nezákonných ozbrojených skupin a vojenského vybavení, bojovníků a žoldnéřů“ bylo podmínkou pro přijetí zákona o stavu tohoto regionu.

Morozovová naléhá na Ukrajinu, „Buďme konstruktivní v nadcházejícím setkání minského formátu“             


17.10.2017

Zmocněnkyně pro lidská práva DLR Dárana Morozová, před humanitární podskupinou setkání v Minsku ve středu (18.10.2017), vyzvala Ukrajinu ke konstruktivnímu dialogu s republikou.

„Humanitární podskupina se shromáždí na svém příštím zasedání v Minsku dne 18. října. Plánuje se diskutovat o návratu dokumentů patřících zadrženým, kteří byli propuštěni z ukrajinského zajetí, “ uvedla Morozová ve svém prohlášení, které přijala zpravodajská agentura v Doněcku. „Výměna vězňů bude probíhat jako obvykle. Chtěla bych vyzvat Ukrajinu, aby měla produktivní dialog, který je nezbytný pro zajištění návratu mužů do jejich domovů a k rodinám. “

Ombudsmanka poznamenala, že DLR bude trvat na tom, že na Ukrajině bude přiděleno 11 osob obviněných ze závažných trestných činů na Ukrajině a dalších 47 osob, které se na Ukrajině nezapojily do tzv. „Protiteroristické operace“.

Další kolo mírových rozhovorů v Donbassu se bude konat v Minsku ve středu. Na jednáních se zúčastní všechny pracovní skupiny Conact Group. Očekává se, že účastníci kontaktních skupin shrnou výsledky zasedání.

Zdroj:

Novorosinform

V Ruské federaci byly zakázány extrémistické a teroristické organizace:

Svědkové Jehovovi, Národní bolševická strana, Pravý sektor, Ukrajinská povstalecká armáda (UPA), Islámský stát (IS, ISIL, ISIS), Jabhat Fatah Ash Sham, Jabhat al-Nusra, Al-Káida, UNA-UNSO, Taliban, Mejlis krymských Tatarů, Misantropická divize, Bratrstvo Korchinského, Trident z nich. Stepan Bandera „,“ Organizace ukrajinských nacionalistů „(OUN).

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky